Keynote: Yapay Zekaya Karşı Duygusal Zeka

Çalışanlarınız ve yöneticileriniz 21. Yüzyılın En Önemli Yetkinliklerinden Biri Olan Duygusal Zekayı Ne Kadar Kullanıyor?

Keşfet: 21. Yüzyılda duygusal zeka neden herkeste aranan bir özellik olmaya başladı? Robotların dünyasında duygular nerede? İletişim becerileri yerine ilişkileri doğru yönetmek neden daha önemli hale geliyor?

 

Öğren: Duygusal zekası yüksek çalışanlar nasıl davranır, şirkete sağladıkları fayda nelerdir? Duygusal zeka nasıl geliştirilir ve ekip yönetiminde, proje yönetiminde, ilişki yönetiminde nasıl kullanılır? Birlikte çalışma kültürü yaratmak için duygusal zekadan nasıl fayda sağlanır?

 

Tartış: Duygusal zeka yapay zeka çağının kazananı olabilir mi?

Kimler İçin Anlamlı Olur?

Orta seviye yöneticiler, proje yöneticileri ve yeni dünyaya hazırlanmak isteyen tüm beyaz yakalılar

Neden Tercih Etmeliyiz?

Hepimizin gündeminde yapay zeka, makine öğrenmesi, sanal gerçeklik, nesnelerin interneti ve daha bir çok dijital dönüşüm aracı var.

21. Yüzyıl bizi bu dönüşüme zorlarken, birey ve toplumun ihtiyaçları da farklılaşıyor. Bugünün dijital dünyası iş yaşamından beklentileri ve çalışan profillerindeki yetkinlikleri de değiştiriyor.

Daha dün en önemli çalışan yetkinlikleri müzakere, iş zekası, kalite odaklılık iken; bugün duygusal zeka ve yaratıcılığın çalışanlarda en çok olması gereken yetkinlikler listesinin başında geldiğini görüyoruz. (World Economic Forum)

Yapay zekalar doğru karar vermemizi, hızlı ve verimli olmamızı desteklerken; hepimizin daha yaratıcı,

  • birlikte başaran,
  • empati kurabilen,
  • esneyebilen ve
  • duygusal zekasını kullanan bireylere dönüşmeye ihtiyacımız var.

Çünkü bu yetkinliklere sahip çalışanlar yapay zeka çağının kazananı olacak!