1980

Sıcak bir Haziran gecesinde İstanbul’da yaşam yolculuğumun başlangıcı. O günle ilgili en çok duyduğum cümle “Çok saçlı olduğundan seni erkek sandık!”

1986

Abim benden 10 yaş büyük olunca, tekne kazıntısı muamelesinin hasını yaşayarak, sırtımda ter bezleri, garip kokulu türlü vitaminler ve omuzlarımda büyük beklentilerle büyüdüğüm yıllar..

1988

İlk sahne deneyimim. 2008’e kadar hobi olarak şan eğitimleri ve konserler devam. Profesyonel bir şarkıcı hayalim hiç olmadı. Bazı şeyler işe dönüşünce anlamını yitirir. Müzik öyle benim için.

1997

Lisenin son yılları; insan davranışlarını çözümlemeye, davranışların altında yatan duygu ve motivasyon noktalarını keşfetmeye aşık olduğumu anladığım dönem.. Hepimizin mucizevi bir potansiyeli vardı, bazılarımız farkında değildi.

1998

Hayalim insanlara yapabileceklerini gösterebildiğim, yaşam yolculuklarına eşlik ederek insanları başarılı ve mutlu hissettirdiğim bir işimin olması; gerçekler başka.. Bizimkilerin kariyer ve garantili meslek ısrarları nedeniyle hayalimi halının altına süpürerek girdiğim Marmara Üniversitesi Almanca İşletme yılları..

2003

2003-2008 yılları arasında sırasıyla Arkas Holding, Metro Group ve TEB’de Pazarlama ve Müşteri Deneyimi ekiplerinde farklı roller, pozisyonlar. Bir taraftan Galatasaray Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisansı dönemi..

2008

Turkcell’li hayat.. Hayalim, geçen zamana rağmen yerinde duruyor. Kurumsal hayat deneyimimde hissettiğim pozitif – negatif tüm duygular; insan gelişimi tutkumu harmanlamış. Yaşamımı insanları geliştirerek, ilham vererek ve onlara destek olarak geçirmeye ilk kez gerçekten karar verdiğim yıl!

2010

Erickson College’dan uluslararası akreditasyonla profesyonel koç ünvanını alarak atılan ilk büyük adım. Sonrasında bir yandan kurumsal hayat, bir yandan da hayalimi besleyecek yüzlerce saate yayılan eğitimler arası mekik dokuma dönemi. Bu işi yapacaksam, gerçekten değer yaratmalıyım düşünceleri..

2015

Hayalime kavuşma yılı! Önce Turkcell Akademi’de eğitim ve gelişim yöneticiliği, sonrasında güvenli limanı terk edip yola çıkma zamanı..

2017

Bir çok deneme yanılma, başarı – başarısızlık sonrası.. Motivasyon, Duygusal Zeka, Hikaye Anlatımı ve Kişisel & Kurumsal Liderlik üzerine onlarca seminer, yüzlerce blog yazısı ve binlerce saat mentorlük..

2018

Bilgi Üniversitesi LITE Yüksek Lisans Programı’nda “Storytelling” dersinde öğretim üyesi, TEDx konuşmaları ve Harvard Business Review yazarlığı.. Etkileyici ve güçlü kurumsal hikayeler ve liderlik konuşmaları tasarlamak için danışmanlık şapkasını taktığım dönem..

Aralık ortası ilk kitabım “Yeni Bir Pencere Aç”ın raflarda yerini bulup, kısa zamanda ikinci baskıya geçmesiyle gelen mutluluk gözyaşları..

Şimdi

Konuşmacı, Danışman, Hikaye Anlatıcısı, Mentor..

Bir çok profesyonel sıfatım var. Bir çoğumuz gibi. Ama sıfatlardan öte önemli olan şu ki:

Dünyada ilham veren liderler,

işini aşkla yapan çalişanlar ve

hayallerini gerçekleştiren insanlar çoğalsın diye varım!

Çünkü her çalışanın, vizyonuyla, davranışlarıyla, tutkusuyla onu peşinden sürükleyecek ve geliştirecek liderlere ihtiyacı var.

Çünkü her kurumun, ürünlerini, projelerini, başarılarını daha etkili, insanları harekete geçiren, güçlü hikayelerle anlatmaya ihtiyacı var.

Çünkü her şirket, motivasyonla işini sahiplenen, yaratıcı, paylaşımcı, kendini geliştiren çalışanlarla birlikte başarmak istiyor.

Ve çünkü hepimiz, kendimizi ve hayallerimizi gerçekleştirdiğimiz, başarılı, mutlu ve anlamlı hissettiğimiz bir yaşama sahip olmayı hak ediyoruz.