Keynote: Yeni Bir Pencere Aç

İşini aşkla yapan, kişisel motivasyonunu koruyabilen insanlarla çalışmayı kim istemez?

Keşfet: Bazıları iş yaşamında aynı sıkıntıları yaşadığı halde neden daha başarılı oluyor? Birileri nasıl kendi motivasyonunu sürekli koruyabiliyor? Mutsuzluk virisü neden tüm şirkete hızlıca bulaşıp, şirket performansını etkiliyor?

Öğren: İş yaşamında her seviyeden çalışanın zaman zaman yaşadığı özgüvensizlik, demotivasyon, anlamsızlık, ait olmama gibi zorlayıcı duyguları nasıl yönetebiliriz? Başarısızlık korkusunu nasıl yeneriz? İşimizi ve ilişkilerimizi mükemmeliyetçilik takıntımızdan nasıl koruruz?

 

Tartış: İş yaşamında anlam arayışı olmalı mı?

Kimler İçin Anlamlı Olur?

Bakış açısını dönüştürerek mutlu ve başarılı bir iş yaşamını hak ettiğini düşünen her seviye çalışan ve üniversite öğrencisi

Neden Tercih Etmeliyiz?

İster CEO, ister çay hizmetlisi olalım; hepimizin zaman zaman iş yaşamında yaşadığı ortak duygular var. Bazen dudaklarımızdan dökülen, bazen içimizde sakladığımız sıkışmış cümlelerimiz var:

  • Yöneticimle başım dertte, hiç anlaşamıyoruz.
  • Yeterince iyi değilim..
  • Ya başaramazsam?
  • Başka bir şey yapmak istiyorum ama..
  • Dünkü sunumu kesin beğenmediler!
  • Ne zaman terfi edeceğim? Bu şirkette kariyer yolum belli değil..

16 yıllık kurumsal yaşamımda ben de benzer duyguları derinden hissettim.

Peki Pınar, Hakan, Mehmet, Ayça, Tahsin bu duyguların üstesinden nasıl geldi? Çözüm yolları nelerdi?

Başarılı ve mutlu bir iş yaşam, anlamlı bir şirket kültürü oluşturmak için bakış açınızı değiştirmeye ihtiyacınız varsa, gerçek hikayelerden ilham alacağınıza söz veriyorum!

Yeni Bir Pencere Aç semineri; Elma Yayınevi tarafından Aralık 2018’de basılan ve binlerce insana ulaşan aynı isimli kitabımın dopdolu bir özeti..