Keynote: Doğru Sorularla Başarıyı Yakalamak

“ Ne yapacağız şimdi?” yerine; “Bunu nasıl çözebiliriz?”
“ Nasıl hedefe ulaşırız?” yerine; “ Öncelikle bu hedefin bizler için anlamı ne?”
“ Projeyi kim bitirdi?” yerine; “ Başka kimler vardı?”

Kurumlarımızın, markamızın, kariyerimizin, ekiplerimizin başarılı olması için yaşamlarımızda doğru sorulara daha fazla yer açmalı!

Keşfet: Beynimiz doğru sorulara nasıl tepki veriyor? Neden sorgulayıcı olmak 21. Yüzyılda daha önemli hale geldi? Doğru sorulara verilen yanıtlar duygularımızı nasıl harekete geçiriyor?

 

Öğren: Başarılı bir iş çıktısı için hangi soruları sormalı? Stresli bir durumu / bir ilişkiyi yönetirken hangi sorular işe yarıyor? Kişileri harekete geçirmek veya istediğimiz sonuca ulaştırmak için sorabileceğimiz neler var? Doğru soru sormak için bakış açımızı nasıl değiştirmeli?

Tartış: Doğru cevaplar mı, yoksa doğru sorular mı daha önemli?

Kimler İçin Anlamlı Olur?

Yaşamını, kariyerini, işe yaklaşımını, stratejilerini, performansını doğru sorularla değiştirmek isteyen her seviye beyaz yakalı

Neden Tercih Etmeliyiz?

Kendimize sorduğumuz doğru sorular ve bu sorulara cesaretle gerçek cevaplarImızı vermek yaşamlarımızı dönüştürüyor. Soruların tetikleyici, gerçekleri gösterici, yönlendirici ve ilham verici bir büyüsü var.

Yaşadığımız yüzyılda ise yaptığımız işi daha derinden sorgulayarak problemleri hızlı çözebilmek, yeni şeyler keşfetmek için meraklı olmak ve elimizdeki projeye farklı açıdan bakmak günden güne önemini arttırıyor. Kurumlar çalışanlarından yenilikçi, çözüm odaklı öneriler bekliyor.

Dünyayı değiştiren, bütüne hizmet eden insanların bir çoğu bir zamanlar kendine doğru bir zamanda, doğru bir soru sordu. Peki biz neden onlardan biri olmayalım?