Keynote: İlişkilerimi Yönetiyorum

Yöneticimle, astlarımla, ekip arkadaşlarımla kurduğum ilişkilerde zorlandığım anları nasıl yönetebilirim?

Keşfet: Biz insanlar neden bu kadar farklı ama aynı zamanda aynıyız? Neden birimizin çok doğru bulduğu, bir diğeri için tamamen yanlış olabiliyor? İyi niyetli yaklaşımlarım neden sonuç vermiyor?

 

Öğren: İlişkilerimizin temelinde yatan motivasyonlarımız ne? İş yaşamındaki ilişkilerimizi düzenlemek için nelere ihtiyacımız var? Zorlayıcı insan profilleri ile konuşurken neler yapmalı? Takım olarak çalışmak için Kabul etmemiz gereken neler var?

 

Tartış: İletişim becerileri mi, ilişki yönetimi mi?

Kimler İçin Anlamlı Olur?

İletişim becerilerini geliştirmek isteyen, daha fazla takım olmaya, empati göstermeye, anlamlı ilişkiler bulmaya ihtiyaç duyan her seviye beyaz yakalı

Neden Tercih Etmeliyiz?

Kurumsal yaşamda bir çok farklı ekip ve kişiyle çalışıyoruz. Zaman zaman kişilerle olan iletişimimizde zorluklar yaşayıp, vaktimizin büyük çoğunluğunu birilerini ikna etmeye veya çatışmaları yönetmeye harcıyoruz. Örneğin “beni işin kendisi değil de, insan ilişkileri yoruyor” diyenlerin sayısı hiç de az değil!

Bakış açımızı iletişim becerilerinden ilişki yönetimine doğru değiştirebilirsek, kişiler için önemli olan motivasyon noktalarını yakalayabilirsek ve bazı olmazsa olmaz gerçekleri de kabul edersek, ilişkileri yönetmek kolaylaşıyor.

Bu seminerde ilişkilerimizi yeniden düzenlemek için ihtiyacımız olan unsurlar ve takım olarak nasıl çalışabileceğimize dair kilit noktaları enine boyuna konuşuyoruz.