Keynote: Hikaye Anlatımı (Storytelling)

Aynı şeyi anlattığımız halde, neden birilerinin anlattıkları daha fazla akılda kalıyor? Neden bazı liderler veya markalar bizden daha iyi olmadıkları halde insanları daha fazla etkiliyor?

Keşfet: Hikayeler günümüz insanı için neler ifade ediyor? Neden insanları etkilemek için hikayenin gücünü kullanmalı?

 

Öğren: Ürünümüzü, projelerimizi, kurum kültürümüzü, markamızı, kendimizi akılda kalıcı, etkili ve yalın hikayelerle nasıl anlatırız? Hikaye anlatıcılarının başarı stratejileri neler?

 

Tartış: Sadece 2 dakikada aktarılan bir mesaj akla ve kalbe dokunan güçlü bir etki yaratabilir mi?

Kimler İçin Anlamlı Olur?

Şirketini, ürün ve hizmetlerini, kurumsal ya da kişisel markasını etkili bir şekilde anlatmak, akılda kalıcı sunumlar yapmak, hedef kitlesini harekete geçirmek, ikna etmek ve ilham vermek isteyen herkes.

Neden Tercih Etmeliyiz?

Harika çıktıları olan bir projeniz var! Heyecanla organize ettiğiniz bir toplantıda şirket çalışanlarıyla paylaşmak istiyorsunuz, ancak sunumunuzda sizi dinlemediklerini, projenizin heyecan yaratmadığını fark ediyorsunuz..

Startup’sınız, yatırımcılara ihtiyacınız var, fikriniz de çok iyi. Yatırımcı sunumu yapıyorsunuz, ancak karşınızdakiler “ne zaman bitecek” diye gözünüzün içine bakıyor..

Kurumunuzu veya ürünlerinizi etkili bir şekilde müşterilere anlatmak istiyorsunuz. Belki bir basın toplantınız var, konuşmaya başlıyorsunuz, ancak düşlediğiniz etkiyi yaratamıyorsunuz.

Parlak zihinleri kurumunuza katmak istiyorsunuz, üniversitelerde işveren markası sunumları yapıyorsunuz. Ancak telefonuna bakan ve sıkılan üniversitelilerle karşılaşıyorsunuz.

Belki de iletişimde hikayelerin büyüsünü ve gücünü daha fazla kullanmaya ihtiyacınız var?

Belki de vermek istediğiniz mesajın başka bir aktarım şekli olmalı?

Ya da insanları canlandıracak, empati duymalarını sağlayacak gerçek yaşanmışlıkları anlatmaya ihtiyacınız var?

 

Akla ve kalbe dokunan doğru bir iletişim tasarımından daha önemli bir şey yok. Çünkü ne anlattığımız değil, nasıl anlattığımız önemli.